Paczka do Czech

Przesyłki08 sierpnia 2022

Wraz z rozwojem e-handlu, ale i prywatnej sprzedaży otwarliśmy się na wysyłkę do różnych krajów. Wiele sklepów internetowych wchodzi na rynki naszych sąsiadów starając się poszerzać grono klientów. W tym artykule zajmiemy się tym jak wysłać paczkę do Czech.

Paczka do Czech

Na rynku dostępne są różne ofert wysyłki paczek do Czech. Przedstawimy Ci tutaj te najpopularniejsze. Okazuje się bowiem, że wysyłka do Czech nie musi kosztować drogo, a jej cena bywa zbliżona do usługi krajowej.


Jak najtaniej wysłać paczkę do Czech?

Dla wielu przedsiębiorców blokadą przed wysyłką paczki do Czech jest jej cena. Bywa tak, że przekracza ona często wartość samego produktu, dlatego nie wszystkie sklepy internetowe decydują się na sprzedawanie u naszego południowego sąsiada. Kiedy wpiszesz sobie w Google zapytanie: Kurier do Czech, albo ile kosztuje paczka do Czech, to zapewne pojawi się wiele wyników takich firm jak DPD, DHL, GLS, czy FedEx. Problem w wyborze dostawcy usług jest ten, że uzależniamy się od niego. Oznacza to, że po podpisaniu umowy zazwyczaj nie ma możliwości, by nadać paczkę do Czech u kogoś innego, gdzie byłoby taniej. Co więc robić?

Dobrze jest znaleźć taką firmę logistyczną, która w swojej ofercie ma wiele dostawców paczek do Czech. Oznacza to, że decydując się na wysyłkę, będziesz miał do wyboru kilka firm kurierskich i wybierzesz tą z najlepszą ceną. Taki ruch pozwala zoptymalizować koszty, a jak wiemy, z perspektywy prowadzenia sprzedaży jest to najważniejsze.


Wysyłka transgraniczna dla e-commerce

Oprócz samej ceny paczki do Czech istotna jest także wygoda jej wysyłania. Chodzi o to, by za każdym razem nie zamawiać kuriera przez jego stronę, a żeby działo się to automatycznie z poziomu sklepu internetowego. Wiele firm oferuje wsparcie w zakresie integracji API. To narzędzie do automatyzacji procesów logistycznych powoduje, że Twój e-sklep sam komunikuje się z systemem dostawcy usług. Dzięki temu, gdy klient zamówi paczkę do Czech z Polski, to list przewozowy wygeneruje się automatycznie. Jest to niewątpliwie oszczędność czasu, który Twoi pracownicy poświęcą na inne zadania.


Dowiedz się ile kosztuje paczka do Czech


Ile kosztuje paczka do Czech?

Teraz czas na koszty, czyli to, co właściciela biznesu interesuje tam samo jak zysk. Na tapetę weźmiemy kilka firm oferujących wysyłkę paczki do Czech. Przyjmijmy, że wyliczeń dokonamy na przykładzie przesyłek o wadze: 2 kg, 10 kg i 20 kg. Tak więc: Ile kosztuje paczka do Czech?


Firma DPD GLS FedEx
Olza Logistic
2 kgod 69 zł od 48 zł od 86 zł od 21 zł
10 kgod 79 zł od 68 zł od 100 zł od 23 zł
20 kgod 109 zł od 82 zł od 136 zł
od 26 zł

Powyższa tabela została przygotowana na 2 września 2022 i zawiera ceny na ten dzień. Skąd jednak wynika tak duża dysproporcja kwot za paczkę do Czech?


Co wpływa na cenę wysyłki do Czech?

Jeżeli podpiszesz umowę z konkretną firmą kurierską, to powyższe ceny za paczkę do Czech można obniżyć poprzez negocjacje. Zasada jest prosta: im więcej wysyłasz, tym mniej płacisz. Ale nadal nie tak mało jak w przypadku wejścia w relacje z dobrą firmą logistyczną. Dodatkowo na cenę paczki do Czech wpływa standardowo jej rozmiar, waga i to jak szybko ma zostać dostarczona. Ilość zmiennych jest na tyle duża, że mniejsze sklepy internetowe może to przerosnąć. Wtedy warto logistykę outsourcować do większego gracza, co pozwoli obniżyć koszty dystrybucji Twoich produktów.


Ile idzie przesyłka z Polski do Czech?

Odpowiedź jest jedna: to zależy. Głównie od tego, jaką formę usługi wybierzemy. Zazwyczaj paczka do Czech idzie od 1 do 5 dni. Oczywiście za ekspresowe dostarczenie trzeba więcej zapłacić, ale gdy korzystamy z usług firmy logistycznej, jest taniej.


Wiesz jak zapakować Paczkę do Czech? To naprawdę proste.


Jak zapakować Paczkę do Czech?

Sposób pakowania paczki do naszego południowego sąsiada nie różni się niczym od przesyłek wysyłanych w kraju. Żeby zawartość dotarła bezpiecznie do odbiorcy, zapakuj ją w odpowiednio trwałe opakowanie, właściwe dla zawartości przesyłki (koperta, karton, kontener, paleta). Wielkość paczki do Czech powinna dobrze pasować do jej zawartości. Należy zminimalizować puste przestrzenie w środku. Ogranicza to uszkodzenia i powoduje, że nic się w środku nie przesuwa. Jeśli w paczce są puste przestrzenie, należy zastosować przegrody i wypełniacze, np. folię bąbelkową lub styropian. Wytrzymałość paczki do Czech powinna być odpowiednia do wagi i kształtu zawartości.