Firmy kurierskie w Polsce

Firmy kurierskie w Polsce zadomowiły się na dobre. Każdy z nas codziennie korzysta z ich usług, zamawiając produkty ze sklepów internetowych, czy serwisów aukcyjnych. Ta branża prężnie działa również na rynku B2B, realizując dowóz towarów między firmami. Nie da się ukryć, że na firmach kurierskich opiera się cały handel internetowy w Polsce.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce firmy kurierskie musiały zwiększyć jakość usług. Dotyczy to szczególnie szybkości dostarczania przesyłek. Standardem w Polsce jest możliwość obioru paczki następnego dnia, ale niektóre marki wprowadziły nawet dowóz tego samego dnia. Z perspektywy firmy, która chce sprawnie dostarczać swoje produkty do klientów, jest wybranie właściwego kuriera. W przeciwnym razie, gdy czas dowozu paczki jest zbyt długi, ryzykuje się utratą zysku i złą opinią. Poszukując idealnej firmy kurierskiej w Polsce najlepiej zatem kierować się jej wielkością. W tej branży im gracz jest większy, tym jakość jego usług jest wyższa.

Najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce


Raport „E-commerce w Polsce 2021” opracowany przez Gemius Polska jasno wskazał lidera wśród firm kurierskich w Polsce. Jest nim InPost, który osiągnął 37% pozytywnych głosów respondentów w przeprowadzonej ankiecie. Na drugim miejscu jest DPD z 32%, a na trzecim DHL, na który oddano 19%. Niezmiernie cieszy, że najbardziej ceniona jest Polska firma, której w ciągu kilku lat udało się prześcignąć globalnych gigantów. Udało się to dzięki doskonałej obsłudze klienta, powszechnym Paczkomatom, czy aplikacji mobilnej.