UPS

Firma kurierska UPS
Firma kurierska UPS (United Parcel Service) ma siedzibę w USA i zajmuje się dostarczaniem paczek i zarządzaniem łańcuchem dostaw. To jeden z największych tego typu usługodawców, który działa w ponad 220 krajach. Oprócz krajowych i międzynarodowych przesyłek paczek zajmuje się również ładunkami lotniczymi, operacjami frachtowymi i dostawą za pomocą dronów.

UPS oferuje określenie opcji odbioru i dostawy, powiadomienia o dostawie i specjalną obsługę w celu spełnienia osobliwych potrzeb wysyłkowych. Firma kurierska ma siedzibę w Georgii, w USA. UPS został założony w 1907 roku i był pierwotnie znany jako American Messenger Company, specjalizując się w telegrafach. Obecnie UPS jest największą firmą kurierską na świecie pod względem przychodów, które w 2020 roku wyniosły około 85 miliardów.

Główny międzynarodowy hub transportowy UPS znajduje się w Worldport w Louisville w stanie Kentucky. Jest to 5 najbardziej ruchliwe lotnisko cargo na świecie. Od momentu zakupu pierwszego samolotu w 1981 roku, UPS stał się jedną z największych linii lotniczych na świecie. Oprócz 281 samolotów firma kurierska wynajmuje dodatkowe maszyny na listopadowo-grudniowy, czyli świąteczny szczyt sezonu wysyłkowego.