FedEx

Firma kurierska FedEx
Firma kurierska FedEx jest największym dostawcą przesyłek, nie tylko w USA skąd się wywodzi, ale i na całym świecie. Rozwinięcie skrótu jej nazwy oznacza Federal Express. Obecnie posiada największą na świecie flotę lotniczą dostarczającą ładunki do klientów w ponad 220 krajach i terytoriach.

FedEx nie tylko dostarcza paczki i towary, ale także oferuje zarządzanie łańcuchem dostaw. Jej siedziba znajduje się w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. Ta firma kurierska jest liderem innowacji w dziedzinie logistyki, wdrażając do swoich codziennych działań pojazdy wspomagane komputerowo, sztuczną inteligencję, robotykę i drony.

FedEx umożliwia śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Klienci mogą również wprowadzić wiele numerów monitorowania, aby sprawdzić szacunkowe terminy dostawy różnych zamówień. Firma kurierska FedEx została założona w Little Rock, Arkansas w 1971 roku jako Federal Express Corporation przez Fredericka W. Smitha. W pierwszym dniu działania dostarczyła 186 przesyłek, by w 2021 osiągnąć wynik dostawy 6,8 miliona paczek na dzień.

W marcu 2021 FedEx ogłosił, że chce być neutralny pod względem emisji CO2 do 2040 roku. Firma kurierska zainwestowała 2 miliardy dolarów rozwój czystych dla środowiska technologii. Dotyczą one wychwytywania CO2 oraz modernizacji floty samolotów i samochodów. FedEx posiada około 675 samolotów różnego typu i ponad 200000 samochodów dostawczych.