Orlen Paczka

Firma kurierska Orlen Paczka
Firma kurierska Orlen Paczka działa w oparciu o sieć ponad 6500 punktów odbioru przesyłek. Są nimi kioski RUCH, stacje Orlen, oddziały partnerskie, a także Automaty Paczkowe. Usługa powstała na bazie dawnej Paczki w RUCHU.

Dla klientów dostępna jest aplikacja mobilna, która umożliwia śledzenie przesyłki. Ją samą można odebrać w ciągu 3 dni od momentu przybycia do punktu, co jest długim czasem. Jest to tym samym wygodne dla klientów, którzy nie zawsze mają kiedy to zrobić. O tym, że paczka przybyła do punktu Orlen Paczka odbiorca jest także informowany za pomocą SMS i e-mail.

Firma kurierska Orlen Paczka określa maksymalną wagę paczki na 20 kg w przypadku przesyłki do Automatu Paczkowego. Jeżeli jest ona nadana na stację Orlen, to jej waga może wynieść 25 kg. Opisane są także maksymalne wymiary przesyłek. Dla opcji standard jest to 20x30x50 cm, a dla paczki skierowanej do Automatu Paczkowego bądź stacji paliw Orlen – 41x38x60 cm. Orlen Paczka współpracuje z wieloma sklepami internetowymi oraz serwisem aukcyjnym Allegro.