DHL

Firma kurierska DHL
Firma kurierska DHL to jeden ze światowych liderów logistyki, który świadczy międzynarodowe usługi przewozowe, dostarczając paczki do ponad 220 krajów. Firma w swojej ofercie ma dostarczanie listów, dokumentów, paczek, czy większych towarów. DHL świadczy swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Ta firma posiada potężną flotę około 350 samolotów, 72000 samochodów dostawczych i ciężarówek, 450 magazynów oraz terminali i zatrudnia blisko 120000 osób na całym świecie. Rozwinięcie skrótu DHL oznacza Dalsey, Hillblom i Lynn. Są to nazwiska założycieli, którzy w 1969 roku zajęli się transportem przesyłek z kontynentalnych Stanów Zjednoczonych na Hawaje. W 1998 roku rozpoczął się proces wykupu akcji DHL przez Deutsche Post, który został zakończony przejęciem w 2002.

Obecnie firma kurierska DHL odpowiada za dostarczenie około 1,3 mld paczek każdego roku. Ta marka stawia także na innowacje w dziedzinie dostarczania przesyłek. Posiada kilka centrów technologicznych, w których opracowuje i wdraża praktyczne rozwiązania, takie jak narzędzie do zarządzania ryzykiem Resilience 360, monitoring SmartSensor dla bardzo wrażliwych ładunków, automatyczne wózki EffiBot, narzędzie Vision Picking AR, półautomatyczny rozładunek kontenerów czy wielokierunkowy automatyczny przenośnik paczek Celluveyor.