DPD

Firma kurierska DPD
Firma kurierska DPD ma swoją siedzibę we Francji i została założona w 1999 roku. Osiąga roczny obrót w granicach 9 miliardów dolarów. DPD dostarcza przesyłki globalnie, ale głównie skupia się na dostawach do Europy.

DPD została założona w Wielkiej Brytanii w 1970 roku jako Courier Express. Następnie w 1984 roku zmieniła nazwę na Parceline i została prejęta przez Mayne Nickless z Australii. W 2000 roku doszło do kolejnej zmiany właściciela, którym została francuska La Poste. Od 2008 roku firma nazywa się DPD, co jest skrótem od Dynamic Parcel Distribution. Co roku DPD dostarcza około 260 milionów paczek, zatrudnia ponad 15000 osób i posiada 10000 pojazdów.

Firma kurierska DPD uchodzi za najbardziej innowacyjną w sektorze przesyłek ekspresowych. Klienci otrzymują informację o godzinnym oknie dostawy za pośrednictwem SMS lub e-mail, więc nie muszą czekać cały dzień na kuriera. Dodatkowo DPD znajduje się w pierwszej trójce firm z branży CEP (Courier, Express, Parcel), które dobrowolnie podejmują takie działania w zakresie redukcji CO2.