InPost

Firma kurierska InPost
Firma kurierska InPost to polska firma będąca publiczną spółką akcyjną. Jej siedziba znajduje się w Krakowie, a całość marki należy do grupy kapitałowej Integer.pl. Oprócz polskiego rynku InPost funkcjonuje także we Włoszech, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Franci, Hiszpanii i Portugalii.

InPost został założony w 2006 roku przez Rafała Brzoskę. Obecnie ta firma kurierska posiada rozbudowaną sieć paczkomatów, których jest około 16000 oraz 18000 punktów odbioru przesyłek. Oprócz tego InPost realizuje dostarczanie paczek do klientów i obsługuje dostawy dla branży e-commerce. Marka zatrudnia ponad 8000 osób i umożliwia samoobsługowe nadawanie i odbiór paczek w trybie ciągłym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Firma jest szeroko wykorzystywana w Polsce przez sprzedawców na platformie handlu internetowego Allegro, ale także przez inne sklepy online. InPost wprowadził na rynek aplikację InPost mobile, która umożliwia odbiór i nadawanie paczek w paczkomatach. Wszystkie zabiegi dotyczące obsługi paczkomatu wykonuje się z poziomu telefonu bez konieczności używania paneli na skrzynkach odbiorczych. Obecnie z tego rozwiązania korzysta około 9,5 milionów klientów.