Przesyłki do Grecji

Przesyłki02 listopada 2022

Grecja to wakacyjna destynacja Polaków, ale też rozwijający się rynek e-commerce. Dlatego oprócz odpoczynku w tym kraju można z powodzeniem sprzedawać różne produkty. Jest to atrakcyjne dla rodzimych sklepów internetowych i innych firm. Jednak, by sprawnie obsługiwać klienta w tym południowym państwie, ważne jest, by przesyłki do Grecji docierały na czas.

Przesyłki do Grecji

W tym artykule dowiesz się jak wysłać paczkę do Grecji oraz ile kosztują przesyłki do Grecji. Kalkulując opłacalność sprzedaży w tym kraju, trzeba wziąć takie rzeczy pod uwagę, by inwestycja się zwróciła. Zapraszamy do lektury :-)


Jak wysłać paczkę do Grecji?


Paczkę do Grecji wysyła się za pomocą firmy kurierskiej, ale często jej oferta może być zbyt wysoka. Dobrym wyjściem będzie operator logistyczny, który zapewnia szerszy pakiet usług. Jak to działa? Firmy kurierskie podpisując umowę z np. sklepem internetowym, określają cenę za przesyłki do Grecji w zależności od ich liczby. I tutaj zasada jest prosta im więcej, tym taniej, ale… No właśnie, zawsze jest jakieś „ale”. Zdarzaj się, że firma kurierska za paczki do Grecji pobiera opłatę, nawet gdy ich nie wysyłasz. Jak to? A no tak to, że niekiedy umowa z takim gigantem zawiera takie zapisy i tego nie przeskoczysz. Albo sprzedajesz, albo tracisz, co dla firm dopiero wchodzących na grecki rynek e-commerce może być zabójcze. Jest wyjście z takiej sytuacji?


Tak – operator logistyczny. To rodzaj firmy spedycyjnej, która ma własną flotę transportową oraz zawiera umowy z firmami kurierskimi. Zarówno z tymi gigantami jak DHL, czy FedEx, jak i z dostawcami przesyłek w konkretnych krajach. Operator logistyczny obsługując więcej paczek, jest w stanie wynegocjować niższą cenę w firmie kurierskiej, niż Ty. Dodatkowo wchodząc w relacje z wieloma takimi podmiotami, zapewnia Ci więcej możliwości dostarczenia przesyłki do Grecji. Możesz wtedy wybrać, czy ma to być dostawa door-to-door, do punktu odbioru, a może do automatu paczkowego. Klasyczna firma kurierska nie ma tak bogatej oferty i jest droższa, więc lepszym wyjściem jest sprawdzony operator logistyczny.


Ile kosztuje paczka do Grecji?


Paczka do Grecji kosztuje różnie, w zależności od tego ile waży, jak duża jest oraz jak szybko ma zostać dostarczona. Jednak żeby uśrednić te kwoty, przyjęliśmy, że wysyłamy przesyłki do Grecji o wadze 2, 10 i 20 kg.


FirmaFedExUPSDPD
Olza Logistic
2 kgod 129 złod 144 złod 164 złod 33 zł
10 kgod 157 złod 183 złod 217 złod 65 zł
20 kgod 173 złod 228 złod 246 zł
od 113 zł


Tabela została przygotowana na 21 listopada 2022 i zawiera kwoty na ten dzień.


Jak widać, paczka do Grecji w każdej wadze wychodzi taniej u operatora logistycznego. Dla młodych firm lub sklepów on-line, które dopiero wchodzą na grecki rynek, jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Dodatkowo operator zapewnia wsparcie w tłumaczeniu sklepu, obsłudze klienta zagranicznego, czy obsłudze przesyłek. Takie usługi na początku z pewnością ułatwią rozwinięcie sprzedaży transgranicznej.


Jak szybko moja paczka dotrze do Grecji?


Paczka do Grecji dotrze od 1 do 7 dni roboczych. Czas zależy od formy dostarczenia i jest dłuższy dla opcji Standard oraz szybszy dla Ekspres.


Rynek e-commerce w Grecji


Grecja nie leży w bliskim otoczeniu Polski, ale nadal może być rynkiem zbytu dla naszych przedsiębiorców. Zanim wyślesz przesyłki do Grecji ze swojego sklepu, sprawdź, jak wygląda rynek e-commerce w tym południowym kraju. Grecja jest 48. największym rynkiem e-commerce z przychodem 3,6 mld USD w 2021 roku, co plasuje ją przed Rumunią i za Peru. Badania wskazują, że ma on się powiększać w ciągu najbliższych lat. Szacuje się, że roczna wzrostu wyniesie 8%. Warto zwrócić także uwagę, że 47% populacji greckiej kupiło co najmniej jeden produkt online w 2021 roku. Oznacza to, że paczki do Grecji nie są złym pomysłem dla naszego e-commerce, a ten rynek wydaje się perspektywiczny.Co najchętniej zamawiają grecy?


W Grecji wyróżnia się 5 kategorii produktów najchętniej kupowanych on-line. Są to moda (31% przychodów), elektronika i media (24%), jedzenie i produkty higieniczne (20%), zabawki i hobby (16%) oraz meble (9%). Greckie trendy są zbliżone do europejskich, dlatego, jeżeli chcesz wysyłać przesyłki do Grecji, to najlepiej szukaj klientów z branż wymienionych powyżej.


Paczki do Grecji – dostawcy usług kurierskich


Dobry operator logistyczny współpracuje z firmami kurierskimi w krajach, w których prowadzisz sprzedaż transgraniczną. Oznacza to, że paczka do Grecji dociera szybciej niż w przypadku korzystania z usług klasycznych firm. I tak na przykład operator logistyczny Olza Logistic działa wespół z Geniki Taxydromiki i ACS. Te firmy kurierskie należą do trójki największych, więc przesyłki do Grecji mogą docierać o wiele sprawniej.