Przesyłki do Bułgarii – jak nadać paczkę?

Przesyłki03 października 2022

Sprzedaż crossborder polskich przedsiębiorców z roku na rok wzrasta, więc szukają oni okazji do taniego wysyłania swoich produktów za granicę. Jednym z krajów, w których chętnie kupuje się z naszych e-sklepów i innych firm jest Bułgaria.

Przesyłki do Bułgarii – jak nadać paczkę?

Te południowe państwo często odwiedzamy na wakacje, ale czy wiemy o nim tyle, by samemu zarządzać paczkami? Lepiej jest wybrać operatora logistycznego, który zadba o Twoje przesyłki do Bułgarii.


Jak wysłać paczkę z Bułgarii do Polski?


Przesyłki do Bułgarii możesz wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej lub operatora logistycznego. Usługi obu tych podmiotów mają swoją oddzielną specyfikę i różnią się ceną. Firma kurierska podpisuje z Tobą umowę na dostarczanie paczek i w procesie negocjacji określa kwotę za każdą wysyłkę. Uzależniona jest ona od ilości przesyłek do Bułgarii wysyłanych co miesiąc. Tutaj zasada jest prosta. Im wysyłasz więcej, tym płacisz mniej. Jednak co w wypadku, gdy Twoja firma nie obsługuje z taką intensywnością bułgarskich klientów, by płacić mniej? Wtedy cena za paczkę do Bułgarii będzie wyższa, chyba że...


Hagia Sofia to popularna atrakcja Bułgarii


Zdecydujesz się na wejście w relacje z operatorem logistycznym. Jest to pośrednik, który sam ma umowę z wieloma firmami kurierskimi w Polsce i za granicą, obsługując tym samym Twoje przesyłki do Bułgarii. Chwila, chwila, ale czy zazwyczaj pośrednik nie zwiększa ceny? Nie w tym przypadku. Jak wspomnieliśmy wyżej, ceny za paczki do Bułgarii są negocjowane indywidualnie. W momencie, gdy operator logistyczny ma wielu własnych klientów, to sam robi się dużym klientem dla firmy kurierskiej. Oznacza to, że negocjując z nią cenę za wysyłkę, otrzymuje ją niższą niż Ty, gdybyś sam to robił. Jest to niewątpliwa korzyść, ale jest ich więcej, bo dobry operator ma swoim pakiecie dodatkowe usługi, które mogą Ci pomóc.


Jaki kurier do Bułgarii?


Bułgaria jest krajem unijnym, więc wysłanie przesyłki do tego kraju nie stanowi większego problemu. Do wyboru masz firmy kurierskie, które odbiorą paczkę od Ciebie i po określonym czasie dostarczą do bułgarskiego klienta. Zajmują się tym tacy giganci jak firma kurierska UPS, GLS, FedEx. Oprócz nich możesz wybrać takie instytucje jak operator logistyczny wspomniany w akapicie wyżej. W przypadku wysyłania pojedynczych rzeczy przydatna może okazać się Poczta Polska. Rynek spedycyjny i kurierski jest duży, dlatego bez problemu można znaleźć odpowiednie rozwiązanie.


Sprawdź jak dostarcza paczkę kurier do Bułgarii.


Zarówno firmy kurierskie jak i operator logistyczny oferują nadanie przesyłki do Bułgarii bez wychodzenia z domu... tzn.z Firmy ;-) Obie te instytucje oferują bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest integracja API. To niewielki program, który komunikuje Twoją platformę sklepową lub hurtową z serwisem kurierskim, lub operatorem logistyki. Gdy zamówienie na produkt wpływa do Ciebie od klienta, to API automatyczne generuje list przewozowy i informuje kuriera o konieczności odebrania przesyłki do Bułgarii. Oczywiście nad całym procesem możesz sprawować kontrolę, więc nic bez Twojej wiedzy się nie stanie.


Ile idzie paczka z Polski do Bułgarii?


Paczka do Bułgarii idzie od 1 do maksymalnie 10 dni roboczych. To jak szybko Twoje przesyłki dotrą do tego kraju, zależy od konkretnej usługi, którą wybierzesz. Jeżeli zależy Ci na czasie, to zapewne zdecydujesz się na jedną z opcji "Express", a jeżeli nie ma to znaczenia to "Standard". Dodatkowo przesyłki do Bułgarii idą różnie w zależności od firmy kurierskiej. Niektóre zbierają paczki przez jakiś czas, a potem hurtowo zwożą je do kraju odbiorcy, a inne robią to na bieżąco.


Dowiedz się ile idzie paczka z Polski do Bułgarii.


Przeglądanie oferty kilku firm w tym zakresie bywa czasochłonne i frustrujące. Dlatego lepiej wybrać operatora logistycznego, który w swojej ofercie ma wielu kurierów. Dodatkowo często posiada on własną flotę i współpracuje z kurierami w Bułgarii.


Ile kosztuje paczka do Bułgarii?


Paczka do Bułgarii ma różną cenę. Będzie ona wyższa, gdy dostarczenie ma być szybsze. Niższa jeżeli Ci się nie śpieszy. Dodatkowo na kwotę za przesyłki do Bułgarii wpływ ma jej waga i wymiar, a także wybrane ubezpieczenie.


Ile kosztuje paczka do Bułgarii? Poniżej znajdziesz tabelę porównawczą, w której zestawiliśmy firmy kurierskie i operatora logistycznego. Przyjęliśmy wagi przesyłek na 2, 10 i 20 kg.


FirmaGLSUPSFedEx
Olza Logistic
2 kgod 127 złod 135 złod 135 złod 32 zł
10 kgod 130 złod 170 złod 168 złod 43 zł
20 kgod 145 złod 212 złod 201 zł
od 61 zł


Powyższa tabela została przygotowana na 3 października 2022 i zawiera kwoty na ten dzień. Jak widzisz, paczki do Bułgarii potrafią mieć różną cenę i czasem jej wysokość poraża. Ale od razu rzuca się w oczy operator logistyczny, który jest po prostu tani.


Jakie są zwyczaje Bułgarów?


Kiedy masz klientów w Bułgarii, to musisz spełniać ich potrzeby. Jedną z nich oprócz atrakcyjnej ceny i ciekawego asortymentu jest forma dostarczenia paczek. Wedle statystyk przesyłki do Bułgarii najczęściej trafiają prosto do domów lub punktów odbiorców paczek. Nie każda firma kurierska obsługuje oba te odcinki, więc i tutaj operator wychodzi na prowadzenie.


Operator logistyczny – najlepszy partner w crossborder


Operator logistyczny to firma, która posiada własną flotę spedycyjną oraz umowy z wieloma kurierami w Polsce i za granicą. Wspomniana w powyższej tabeli Olza Logistic działając na rynku bułgarskim, weszła w relację z tamtejszymi kurierami. Są nimi Speedy i Econt, które są prawdziwymi gigantami. Pierwsza firma kurierska ma ponad 25% udziałów w rynku bułgarskim i posiada flotę około 1000 pojazdów. Sieć kurierska Speedy pokrywa całe państwo, dostarczając rocznie ponad 25 milionów paczek. Operator logistyczny dowozi przesyłki do Bułgarii, które odbiera Speedy lub Econt, rozwożąc je do klientów.... A cena nadal jest niższa niż w UPS, czy GLS.


Wyślij tanio paczki do Bułgarii.


Jednak operator logistyczny to nie tylko kolejna firma kurierska, a prawdziwy partner. Jego dodatkowe usługi to np. prowadzenie biura obsługi klienta w języku bułgarskim dla Ciebie. Operator zatrudnia osoby z ze znajomością tej mowy, które w Twoim imieniu odpowiadają na maile i telefony bułgarskich klientów. Po przeszkoleniu z produktów jest to naprawdę świetna alternatywa dla samodzielnego budowania takiego działu we własnej firmie. Ten outsourcing jest po prostu tańszy i pozwala na optymalizację kosztów sprzedaży crossborder.


Operator logistyczny poprowadzi Twoje Biuro obsługi klienta z Bułgarii


Wchodząc na obce rynki, nie masz doświadczenia i nie znasz specyfiki danego kraju. Potrzebujesz kogoś do pomocy. Dobry operator logistyczny wesprze Cię w bułgarskiej papierologii, a także przygotuje Twoją stronę WWW pod działania marketingowe na tamtym rynku. Jest to bardzo cenne i ułatwia start. Okazuje się, że nie tylko przesyłki do Bułgarii, ale i wiele innych spraw załatwisz, wchodząc w relacje z taką firmą.


Jak wysłać przesyłki do Bułgarii?Sprawdź jak wysłać przesyłki do Bułgarii


Podczas organizowania dostawy paczek do Bułgarii bardzo ważnym krokiem w procesie wysyłki jest pakowanie. Zalecamy zapakowanie przedmiotów do mocnego kartonu, aby zapewnić maksymalną ochronę podczas transportu. Postępuj zgodnie z tymi prostymi krokami pakowania i jesteś gotowy do pracy:  • Użyj odpornego pudełka, które jest nieco większe niż przedmiot;
  • Każdy przedmiot całkowicie pokryj folią bąbelkową lub innym zabezpieczeniem;
  • Ułóż wszystko starannie w pudełku i wypełnij puste miejsca czymś, co amortyzuje wstrząsy;
  • Zamknij i zaklej szczelnie pudełko taśmą;